Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem – Yeni Bir Bakış

Bu film ilk duyurulduğu zamanı hatırlıyorum, Seth Rogen’ın bu filmi yazacağını öğrenince kafayı yemiştim. Bir uyarlama işte en çok güvendiğim 5 isimden biri Seth Rogen’dır. Başladık filmi beklemeye ve en sonunda kavuştuk. Çok ilginç bir seslendirme kadrosuyla çıkan bu film gerçekten beklediğime değdi mi?

Gerçekten Teenage Mutant Ninja Turtles

Belki de filmin dışarıdan bakınca yaptığı en göze çarpan şey kaplumbağalarımızın bu sefer gerçekten ergen olması. Bu sadece karakterlerin sesine de etki etmiyor, karakterlerimiz gerçekten birer ergen. Davranışları, zevkleri, insanlara yaklaşımları, arzuları bunların hepsi bir ergene göre yazılmış. Bu noktada işte alıştığımız kaplumbağalarımızdan daha uzaklaşıyor ve bunu beğendim. Evet hep izlediğimiz kaplumbağalarımızı çok seviyorum ama bu yorumu da sevmeyeceğim anlamına gelmiyor.

Filmi izlerken tek zorlanacağınız konu bu, bu farklı bir iş ve alışmak çok zor oluyor başta. Bu bizim her zaman izlediğimiz Splinter değil, bu her zaman izlediğimiz Raphael değil, bu her zaman izlediğimiz Rocksteady değil… Bu liste sonsuza kadar gider. Bu filmde yeni bir yorum var.

Siz nasıl bir araya geldiniz?

Başta da belirttiğim gibi bu filmin en ilginç kısmı seslendirme kadrosu. John Cena, Paul Rudd, Giancarlo Esposito, Post Malone ve Ice Cube gerçekten ilginç bir tercih olması yanında çok başarılı da olmuşlar, bazıları az vardı bazıları çok vardı ama asıl ilginç olan başkasıydı. Jackie Chan’i Splinter rolüne koymak yapılmış en iyi tercih. Bu kadar konsept olarak mükemmel bir tercih yapılamazdı. Film bunu çok iyi kullanmasa da fikir olarak harika.

Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar


Film Into the Spider-Verse’ten alıştığımız animasyon tarzını kullanıyor ve mükemmel gözüküyor. Aksiyon sahneleri az olsa da kısacık sahneleri bile izlemek çok eğlenceli, kullanılan renkler Teenage Mutant Ninja Turtles için mükemmel. Artık bu tarza alıştığımız için o kadar etkilemese de filmle animasyon stilinin uyumu harika.

Film doğru beklentiyle giderseniz sizi asla üzmeyecek bir deneyim. Bu TMNT (2007) değil bu yeni bir şey ve kendi içerisinde bu yeniliği çok güzel işliyor. Alışması uzun sürebilir ama alışınca alıp götürüyor. Kesinlikle sinemada deneyim edilmesi gereken bir iş değil ama eğer Teenage Mutant Ninja Turtles seviyorsanız bu yorum elbet bir noktada izlenmesi gerek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir